Spauda apie mus

20140217_094559544128_1426018750950593_907108471_n

ngf_filmavimasProjektas „Pasilik Lietuvoje“ skatins domėtis jaunimo problemomis (Marijampolieciai.lt, 2011-09-13)

Rugsėjo 17-18 dienomis Marijampolėje startuoja projektas „Pasilik Lietuvoje“. Jo metu jaunuoliai bus supažindinami su audiovizualiniu menu, ugdomi gebėjimai dirbti su vaizdo medžiaga,o kiekvieno susitikimo rezultatas – vaizdo reportažai. Keturių užsiėmimų metu ketinama sukurti aštuonis vaizdo siužetus.

„Projekto dalyviai keturis mėnesius rengs vaizdo reportažus jaunimo verslumo, savanorystės, jaunimo politikos ir jaunimo įdarbinimo temomis. Pagrindinis šių reportažų tikslas – supažindinti vietos bendruomenę su problemomis, su kuriomis susiduria jaunimas bei skatins tas problemas spręsti čia,o ne nuo jų bėgti pasirenkant emigraciją“, – pasakojo projekto vykdytojas, „Neribotų galimybių fondo“ prezidentas Ramūnas Burokas. Kaip teigia idėjos iniciatoriai, projekte taip pat dalyvaus įvairių sričių specialistai, kurie supažindins su „žurnalistinio darbo virtuve“, audiovizualinio meno subtilybėmis, bei galimybe realizuoti savo idėjas.

„Kaip teisingai pasiruošti interviu, kaip neišgąsdinti pašnekovo „aštriais“ klausimais, kada laiku sustoti ir nebeklausinėti, kaip filmuoti ir kaip stovėti prieš kamerą. Projekto dalyviai bus mokomi visų šių dalykų , o kiekvieno susitikimo metu ketinama paruošti po du reportažus“, – aiškino R.Burokas.


„Norime, jog projekto dalyviai ne tik perteiktų savo požiūrį į jauno žmogaus vaidmenį visuomenėje, bet ir išmoktų naujų dalykų“, – teigė R.Burokas.

Supažindinimas su audiovizualiniu menu, darbas su video medžiaga padės ugdyti profesinius gebėjimas, bus keliams jaunų žmonių konkurencingumas darbo rinkoje.

Projekto, kuris yra remiamas Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros, metu nuo 2011 metų spalio 1 d. iki 2012 metų sausio 10 d. yra numatyti 4 mokymosi seansai.

Projekto vykdytojas „Neribotų galimybių fondas“ Marijampolėje yra žinomas kaip kasmetinės socialinės akcijos „Aš būsiu pirmūnas“ organizatorius. Jos metu jaunimo nevyriausybinių organizacijų savanoriai renka mokyklines prekes vaikams, iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria šeimos, bei skatinti savanorystę ir socialinį solidarumą.

Akcijos “Aš būsiu pirmūnas“ rezultatai – beveik 3000 sąsiuvinių (Marijampolieciai.lt, 2011-08-22)

Rugpjūčio 19 – 20 dienomis Marijampolėje ir dar 7 Lietuvos miestuose vyko socialinė akcija „Aš būsiu pirmūnas“. Organizacijos „Neribotų galimybių fondas“ trečius metus rengiama iniciatyva šiemet padės pasirengti mokyklai penkioms dešimtims nepasiturinčiai gyvenančioms marijampoliečių šeimoms.

„Marijampolėje per dvi akcijos dienas buvo surinkta mokyklinių prekių už daugiau nei 8 tūkst. litų, pernai trijų dienų akcijos rezultatai siekė 20 tūkst.“, – apie rezultatus pasakojo vienas iš akcijos organizatorių Ramūnas Burokas.
„Buvo surikta 300 komplektų mokyklinių sąsiuvinių, 200 rašiklių, 150 pakų spalvoto popieriaus, 200 pieštukų, 60 vienetų akvarelės, 63 kuprinės ir daug kitų mokyklai reikalingų prekių“, – vardino R.Burokas.

Panaši situacija ir kituose Lietuvos miestuose – prekių, lyginant su praėjusiais metais, surinkta perpus mažiau. Tiesa, jei pernai metais akciją palaikė Vilnius, Šalčininkai, Lazdijai ir Mažeikiai, tai šiemet prie šių miestų prisijungė Kaunas, Klaipėda ir Panevėžys.

„Akcijos rezultatai tikrai nenuvylė. Manau, priežastis, kodėl žmonės paaukojo mažiau prekių – dabartinė ekonominė situacija ir vyraujantis nedarbas“, – tvirtino R. Burokas. „Žmonės pirko prekes ir dėjo į vežimėlius, tačiau, jei pernai nupirkdavo kuprinę, sąsiuvinių, pieštukų ir rašiklių, tai šiemet apsiribojo tik sąsiuviniais ir rašymo priemonėmis“, – pasakojo ne pirmus metus akcijoje dalyvaujanti savanorė Vaida Kelerytė. Marijampolėje prie akcijos prisidėjo 24 savanoriai iš įvairių nevyriausybinių organizacijų.

Visos surinktos prekės bus surūšiuotos ir, bendradarbiaujant su Marijampolės Socialinių reikalų departamentu, padovanotos toms šeimoms, kurioms sunkiausia paruošti vaikus mokyklai. Planuojama, jog paramą gaus apie 50 nepasiturinčiai gyvenančių šeimų.

Paruošti pradinuką mokyklai – 120 litų (Delfi.lt, 2011-08-05)

Artėjanti Rugsėjo 1-oji – tai ne tik šventė mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams, kartu tai „galvos skausmas“, nes reikia įsigyti daug prekių skirtų atžalų mokymuisi. Jeigu 2010 metais paruošti pradinuką pirmai klasei užteko 100 litų , tai šiemet ši suma išaugo iki 120 litų.

Mokinio prekių krepšelis nepasikeitė: kuprinė, sąsiuviniai, pieštukai, rašikliai, guašas ir t.t., tačiau kainos, nors ir nežymiai, bet kito. O jei šeimoje yra du ar trys vaikai? – tuomet išlaidos tik padidėja.

Padaugėjo prašymų paramai gauti

Sunkmetis diktuoja savo sąlygas ir šiemet Marijampolės Socialinių reikalų departamentas liepos 1-28 dienomis sulaukė 599 prašymų skirtų mokinio paramai gauti. 2010 metais šiuo laikotarpiu buvo sulaukta 364 prašymų. Panaši situacija ir kituose Lietuvos miestuose, kai prašymų skaičius šoktelėjo beveik dvigubai. Nedarbas šalyje ir situacija, kai vienas iš tėvų yra bedarbis bei gauna išmokas iš valstybės, jau tapo kasdienybe, todėl nenuostabu, jog auginant daugiau nei vieną vaiką tenka kreiptis į valstybę paramos.

Nemokamo maitinimo ir paramą mokinio reikmėms įsigyti, vadovaujantis 2008 metais priimtu Lietuvos Respublikos Socialinės paramos mokiniams įstatymu, gali gauti asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mežesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt).

Žmonės linkę padėti

Visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, lietuviai net ir sunkmečiu linkę aukoti, tiesa, ekspertai pastebi, jog dažniau aukojamos ne konkrečios pinigų sumos ar skambinama trumpaisiais numeriais, žmonės linkę duoti tai, ko turi daugiau arba patys padėti.

Artėjanti Rugsėjo 1-oji jau trečią kartą paskatino savanorius susiburti į akciją „Aš būsiu pirmūnas“. Kaip teigia „Neribotų galimybių fondo“ atstovas Ramūnas Burokas: „Mes suprantame, jog valstybė negali visiems skirti paramos, o vaikų, kurie išties nori mokytis ir nori jaustis gerai mokykloje daug. Todėl akcijos metu mes prašome žmonių, kad nupirktų pieštukų, trintukų, sąsiuvinių ir kitų mokyklai skirtų reikmenų. Praeiviams tai tik dėžutė su vandeniniais dažais, o vaikas mokykloje su jais galbūt nupieš savo svajonę ir ją įgyvendins“.

Mokyklose dirbantys psichologai pastebi, jog mokiniai, kurie neišsiskiria iš kitų dėl materialinės padėties ir jaučiasi lygūs, pasiekia panašių rezultatų. Taigi teiginys, jog asocialių šeimų vaikai linkę nesimokyti, yra išdalies klaidingas. Dažnai vaikas pradinėse klasėse linkęs bėgti iš pamokų ar tiesiog ignoruoti mokytojo žodžius, nes neturi galimybės atsinešti reikiamų priemonių skirtų pamokoms ir jaučiasi nepilnavertis lyginant su klasės draugais.

2010 metais per akciją „Aš būsiu pirmūnas“ buvo surinkta mokyklinių prekių už daugiau nei 20 tūkst. litų, kurios išdalintos Marijampolės savivaldybėje gyvenančioms socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms. Šiemet organizatoriai tikisi, jog prisidės dar daugiau geros valios žmonių ir padės vaikams tapti pirmūnais.

Startuoja akcija „Aš būsiu pirmūnas“ (Delfi.lt, 2011-08-09)

Akcijos metu 16 savanorių Marijampolės prekybos centruose „Maxima“, esančiuose Bažnyčios ir Kudirkos gatvėse, nuo 15 iki 19 valandos kvies marijampoliečius ir miesto svečius pirkti arba atnešti iš namų mokyklinių prekių ir jas padovanoti būsimiems pirmūnams.

„Vaikams reikia visko: pieštukų, sąsiuvinių, kuprinių, spalvoto popieriaus, dažų ir pan. Praeiviams tai tik menka smulkmena, o moksleivių šeimoms tai didelis džiaugsmas ir pagalba“, – tvirtino vienas iš akcijos organizatorių Ramūnas Burokas.

„Vien šiemet Marijampolės Socialinių reikalų departamentas liepos 1-28 dienomis sulaukė 599 prašymų skirtų mokinio paramai gauti, o 2010 metais šiuo laikotarpiu buvo sulaukta beveik perpus mažiau – 364 prašymų“, – pasakojo R.Burokas.

Sekdami gražia iniciatyva prie „Neribotų galimybių fondo“ organizuojamos akcijos žada prisidėti ir kiti Lietuvos miestai. Šiuo metu jau buriasi savanorių organizacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose, Šalčininkuose ir Lazdijuose.

Pernai per dvi akcijos dienas buvo surinkta prekių už daugiau nei 20 tūkst. litų, kurios pradžiugino apie 70 daugiavaikių nepasiturinčiai gyvenančių šeimų. Šiemet tikimasi, jog rezultatai bus dar geresni ir dar daugiau vaikų galės tapti pirmūnais.

Šiemet vėl vyks akcija “Aš būsiu pirmūnas“ (Suvalkietis, 2010-08-19)

Marijampolės jaunimo organizacijų aktyvistai, Lietuvos socialdemok­ratinio jaunimo sąjunga, Jaunųjų tautininkų organizacija ir Marijam­polės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“, rugsėjo 17-ąją pradėjo dvi savaites truksiančią so­cialinę akciją „Aš būsiu pirmūnas“.

Praėjusią savaitę šios akcijos organizatoriai surengė spaudos konferenciją kurioje pla­čiau papasakojo apie akcijos idėją ir jos tikslus.

Vienas iš akcijos organizatorių Povilas Isoda, Marijampolės jaunųjų socialdemokratų lyderis, sakė, kad akcijos tikslai yra dvejopi: padėti sunkiai besiverčiančių šeimų vai­kams, sudaryti jiems lygias sąlygas siekti mokslo, kita vertus, jaunimas siekia parodyti, kad gali imtis rimtų darbų, būti socialiai aktyvus.

Aivaras Naujalis, irgi jaunųjų socialdemokratų atstovas, supažin­dino su akcijos rezultatais, nors, aišku, kad jie ne galutiniai, bet išvadas jau galima šiokias tokias daryti. „Per dvi dienas, kai vyksta akcija „Aš būsiu pirmūnas“, jau surinkome paramos mokyklinėmis prekėmis už 3400 litų. Turime jau apie 2 tūkst. sąsiuvinių, 200 kom­plektų flomasterių, 180 komplektų pieštukų. Labai džiaugiamės įmonės „Litbela“ parama (200 litų), kuri mus pati susirado ir pasisiūlė padėti. Norime paraginti kitas įmones ir organizacijas pasekti jų pavyzdžiu“, sakė A.Naujalis.

Vaikinai pasakojo planuojantys patys surinktąją labdarą išdalinti sunkiai gyvenančioms šeimoms, kurias jiems padės atrinkti Mari­jampolės savivaldybės Socialinių reikalų departamento ir seniūnijų darbuotojai. Jie sakė nesitikintys, kad paramos užteks visoms to rei­kalingoms šeimoms, bet bent jau daliai jų turėtų tekti akcijos rengėjų sukomplektuoti mokinio reikmenų rinkiniai.

Ramūnas Burokas, jaunųjų so­cialdemokratų atstovas ir „Apskrito stalo“ narys, sakė, jog šia socialine akcija domisi aktyvus jaunimas iš kitų šalies miestų, todėl neatmetama galimybė kitąmet surengti „Aš bū­siu pirmūnas“ nacionalinę akciją.

Konferencijoje dalyvavusi Soci­alinių reikalų departamento direkto­rė Daiva Pankauskienė supažindino su šiandienos padėtimi. „Matosi, kad jaunimas supranta dabartinę ekonominę situaciją šalyje, kuri iš tiesų yra prasta, ir stengiasi daryti, ką gali. Pernai išmokų socialinėms pašalpoms reikėjo 364 šeimoms, o šiemet besikreipusių jau yra 558. Konkrečiai aprūpinimo mokslei­vio reikmenimis pernai prašė 751 šeima, o šiemet vien per vasaros mėnesius prašymus pateikė 420 šei­mų“, – papasakojo D.Pankauskienė. Ji sakė, kad tokią situaciją diktuoja nedarbo lygis, kuris šiemet akivaiz­džiai auga.

Pernai II metų ketvirčio pabaigoje nedarbas Marijampolės savivaldybėje siekė 2 proc, už­pernai – 1,8 proc, o šiemet – jau 8,1 proc. „Jau dabar matome, kad ketvirtas metų ketvirtis bus liūdnas, nes trūks lėšų socialinėms išmo­koms“, – prognozavo departamento vadovė.

Marijampolės savivaldybės me­ras Vidmantas Brazys džiaugėsi jaunimo iniciatyvumu ir sakė, kad žmonės nėra abejingi vargstantiems, tik reikia juos sujudinti, suaktyvinti, o jaunimas tam labai tinka. V.Brazys irgi kalbėjo apie tai, jog „savivaldy­bės vadovai šoke dėl Vyriausybės veiksmų, kai metų gale nuimamas finansavimas biudžete jau numaty­toms reikmėms“.

Jis kalbėjo, kad savivaldybės raginamos mažinti biurokratų skaičių, bet joms dele­guojamų funkcijų, deja, nemažėja, o atvirkščiai daugėja.Taigi buvo prognozuojama sun­ki žiema, o jaunimo labdaros ir para­mos akcijos – tai viena iš priemonių, sumažinančių tuos sunkumus. Tad nelikime abejingi ir paremkime vieni kitus kuo galime.

Skurstančioms šeimoms – parama kanceliarinėmis prekėmis (Maxima.lt, 2010-09-08 )

Artėjant rugsėjui, šiemet MAXIMA jau antri metai prisijungia prie socialinės akcijos „Aš būsiu pirmūnas“, kurios metu į MAXIMA prekybos centruose šurmuliuojančią Mokyklinių prekių mugę užsukantys pirkėjai raginami nupirkti mokyklinių prekių ir padovanoti jas skurstančioms šeimoms.

Praėjusį savaitgalį socialinė akcija „Aš būsiu pirmūnas“ vyko dvejose MAXIMA XX ir MAXIMA XXX parduotuvėse Marijampolėje. Jos metu buvo surinkta prekių už daugiau nei 20 tūkst. litų. Akcijos idėjos organizatorių Marijampolėje – asociacijos „Neribotų galimybių fondas“ – duomenimis, Marijampolėje prie akcijos prisijungė  apie 2000 geros valios žmonių.

Daugiausia skurstančių šeimų vaikams padovanota sąsiuvinių bei rašiklių, ne maža dalis aukojusių dovanojo įvairias piešimo priemones, kuprines ir pan. Jau šią savaitę visos surinktos mokyklinės prekės pradėtos dalinti  Marijampolės mieste ir rajone gyvenančioms, vargingai besiverčiančioms šeimoms.

„Džiaugiamės, kad ši akcija vyksta mūsų parduotuvėse ir sulaukia pirkėjų palaikymo. Artėjant mokslo metams skurdžiai gyvenančių šeimų vaikai neretai stokoja net elementariausių mokyklinių prekių. Tad ši geros valios žmonių pagalba ir jų solidarumas išties reikšmingas“, – sako MAXIMA LT, UAB Įvaizdžios ir komunikacijos departamento direktorė Lina Muižienė.

Parduotuvėse mokyklines prekes rinksiantys savanoriai kviečia gyventojus nelikti abejingais ir paaukoti reikalingiausių mokyklinių prekių – parkerių, pieštukų, sąsiuvinių, flomasterių, akvarelių, guašo, teptukų, plastilino, liniuočių, žirklių, spalvoto bei piešimo popieriaus, penalų, kuprinių ir kt. mokiniui reikalingų daiktų.

Visi akcijos metu surinkti daiktai rugpjūčio 25-31 d. bus padovanoti socialiai remtinoms, daugiavaikėms Panevėžio miesto bei rajono šeimoms.Pernai, artėjant rugsėjui, panašios akcijos vyko Marijampolėje ir Vilniuje. Idėja suorganizuoti šią akciją kilo trims šalies aktyvaus jaunimo organizacijoms.

Nuo rugpjūčio 23  iki 27 d. panašus socialinis projektas „Būk pirmūnas“ vyksta ir Panevėžyje, Ukmergės g. 23, Klaipėdos g. 92 ir Klaipėdos g. 103 esančiose MAXIMA parduotuvėse. Akcijos Panevėžyje organizatorius – labdaros ir paramos fondas „Nebūk abejingas“.

Prieš rugsėjo 1-ąją marijampoliečiai pradžiugins remtinų šeimų mokinukus (Elta, 2010-08-24)

Mokyklinių prekių paaukota už 20 tūkst. litų. Taip Marijampolėje baigėsi socialinė akcija „Aš būsiu pirmūnas“.

Tai jau antroji Marijampolės socialdemokratinio jaunimo organizuota labdaros akcija, kuria mokyklinėmis prekėmis siekiama aprūpinti socialiai remtinų ir sunkiai gyvenančių šeimų vaikus.

Šiemet vykusios akcijos rezultatai pranoko organizatorių lūkesčius – per tris dienas mokymosi reikmenų surinkta beveik už 20 tūkst. litų. Pernykštis tokios akcijos rezultatas buvo perpus mažesnis.

Šiemet, organizatorių duomenimis, akcijoje dalyvavo ir prekių paaukojo apie 1800 žmonių, prie akcijos prisijungė visuomeninės organizacijos.

Pasak akcijos organizatoriaus Povilo Isodos, sunkmetis nesumažino žmonių gerumo ir marijampoliečiai parodė esą neabejingi sunkiau gyvenantiems.

Šią savaitę padedant savivaldybės, seniūnijų darbuotojams ir savanoriams mokymosi priemonės bus išdalintos sunkiau gyvenančių šeimų mokinukams.

Per vieną akcijos dieną mokyklinių prekių paaukota už 8,5 tūkst. litų (15min.lt, 2010-08-20)

Marijampolėje antrus metus vykdomos akcijos „Aš būsiu pirmūnas“ po pirmosios dienos pasiekti rezultatai, gerokai nustebino organizatorius. Per pirmą akcijos dieną sunkiai gyvenantiems vaikams mokyklinių prekių paaukojo per 700 marijampoliečių. Prekių nupirkta už maždaug 8,5 tūkst. litų.

Net optimistiškiausiose prognozėse jaunimas nesitikėjo, kad jau pirmą akcijos dieną bus pasiekti tokie rezultatai. Pernai savaitę vykusioje akcijoje prekių buvo paaukota už maždaug 10 tūkst. litų, o šiais metais jau per pirmą dieną buvo pasiekta 80 proc. pernykščio rezultato.

Prie akcijos prisijungė dalis Marijampolės „Mėlynojo choro“, kurie su kitais akcijos savanoriais ragino žmones prisijungti prie akcijos. Organizatoriai tikisi, kad per likusias 2 dienas bus paaukota žymiai daugiau mokyklinių prekių, nes visuomenės susidomėjimas šia iniciatyva auga.

Iki šiol dar nesulaukta nei vienos verslo įmonės dėmesio, todėl jaunimas tikisi, kad per likusias dienas ir verslininkai neliks abejingi.

Socialinė akcija vyksta rugpjūčio 19, 20 ir 21 dienomis. Marijampolėje esančiuose „Maxima“ prekybos centruose akcijos savanoriai ragina pirkėjus nupirkti mokyklinių prekių ir paaukoti jas socialiai remtinų šeimų vaikams.

Prie akcijos kviečiami prisijungti verslininkai, visuomeninės organizacijos, įstaigos, politikai ir visi geros valios žmonės, kurie gali susisiekti su organizatoriais ir perduoti nupirktas ar savo turimas prekes.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s