Aš būsiu pirmūnas!

20130825_114904„Būk pirmūnas“ akcijoje Marijampolėje surinkta mokyklinių prekių už 5 tūkst. Lt

Posted on August 26, 2013 | Leave a comment

20130825_114904Rugpjūčio 23 – 24 dienomis Marijampolėje vyko socialinė akcija „Būk pirmūnas“. Organizacijos „Neribotų galimybių fondas“ penktus metus rengiama iniciatyva dar kartą patvirtino, kad marijampoliečiai pasiruošę ištiesti pagalbos ranką mūsų mažiesiems gyventojams.

„Marijampolėje per dvi akcijos dienas beveik 600 geros valios žmonių padovanojo mokyklinių prekių už 5 tūkst. litų“, – apie rezultatus pasakojo akcijos organizatorius Artūras Visockis. „Buvo surikta per 2000 sąsiuvinių, apie 200 rašiklių, per 200 flomasterių komplektų, 150 dėžučių plastilino, 200 pieštukų, apie 100 piešimo sąsiuvinių, 11 kuprinių ir daug kitų mokyklai reikalingų prekių“, – vardino A. Visockis.

Visos mokyklinės prekės artimiausiomis dienomis bus perduotos Marijampolės socialinės pagalbos centrui ir socialiniais darbuotojai pasirūpins, kad sunkiausiai gyvenančios, daugiavaikės šeimos jau šią savaitę gautų visas reikalingas priemones ir mokslus vaikučiai pradės kuprinėse turėdami visas reikiamas priemones.

„Manome, kad ne vienas vaikas nudžiugs gavęs naujų, gražių priemonių, kurios leisis pasijusti lygiaverčiais šalia savo klasiokų. O labiausiai mus nudžiugintų, kad šios padovanotos mokyklinės prekės motyvuotų vaikus siekti mokslo aukštumų ir tapti tikrais pirmūnais“, – kalbėjo A. Visockis.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems aukojusiems mokyklines prekes ir visiems savanoriams, kurių buvo beveik 30, nes be visų šių žmonių rezultatai nebūtų tokie džiuginantys.

Organizatorių informacija

 

Artėjanti Rugsėjo 1-oji – tai ne tik šventė mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams, kartu tai „galvos skausmas“, nes reikia įsigyti daug prekių skirtų atžalų mokymuisi. Jeigu 2010 metais paruošti pradinuką pirmai klasei užteko 100 litų , tai šiemet ši suma išaugo iki 120 litų.

Mokinio prekių krepšelis nepasikeitė: kuprinė, sąsiuviniai, pieštukai, rašikliai, guašas ir t.t., tačiau kainos, nors ir nežymiai, bet kito. O jei šeimoje yra du ar trys vaikai? – tuomet išlaidos tik padidėja.

Padaugėjo prašymų paramai gauti

Sunkmetis diktuoja savo sąlygas ir šiemet Marijampolės Socialinių reikalų departamentas liepos 1-28 dienomis sulaukė 599 prašymų skirtų mokinio paramai gauti. 2010 metais šiuo laikotarpiu buvo sulaukta 364 prašymų. Panaši situacija ir kituose Lietuvos miestuose, kai prašymų skaičius šoktelėjo beveik dvigubai. Nedarbas šalyje ir situacija, kai vienas iš tėvų yra bedarbis bei gauna išmokas iš valstybės, jau tapo kasdienybe, todėl nenuostabu, jog auginant daugiau nei vieną vaiką tenka kreiptis į valstybę paramos.

 

Nemokamo maitinimo ir paramą mokinio reikmėms įsigyti, vadovaujantis 2008 metais priimtu Lietuvos Respublikos Socialinės paramos mokiniams įstatymu, gali gauti asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mežesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt).

Žmonės linkę padėti

Visuomenės nuomonės tyrimų duomenimis, lietuviai net ir sunkmečiu linkę aukoti, tiesa, ekspertai pastebi, jog dažniau aukojamos ne konkrečios pinigų sumos ar skambinama trumpaisiais numeriais, žmonės linkę duoti tai, ko turi daugiau arba patys padėti.

Artėjanti Rugsėjo 1-oji jau trečią kartą paskatino savanorius susiburti į akciją „Aš būsiu pirmūnas“. Kaip teigia „Neribotų galimybių fondo“ atstovas Ramūnas Burokas: „Mes suprantame, jog valstybė negali visiems skirti paramos, o vaikų, kurie išties nori mokytis ir nori jaustis gerai mokykloje daug. Todėl akcijos metu mes prašome žmonių, kad nupirktų pieštukų, trintukų, sąsiuvinių ir kitų mokyklai skirtų reikmenų. Praeiviams tai tik dėžutė su vandeniniais dažais, o vaikas mokykloje su jais galbūt nupieš savo svajonę ir ją įgyvendins“.

Mokyklose dirbantys psichologai pastebi, jog mokiniai, kurie neišsiskiria iš kitų dėl materialinės padėties ir jaučiasi lygūs, pasiekia panašių rezultatų. Taigi teiginys, jog asocialių šeimų vaikai linkę nesimokyti, yra išdalies klaidingas. Dažnai vaikas pradinėse klasėse linkęs bėgti iš pamokų ar tiesiog ignoruoti mokytojo žodžius, nes neturi galimybės atsinešti reikiamų priemonių skirtų pamokoms ir jaučiasi nepilnavertis lyginant su klasės draugais.

2010 metais per akciją „Aš būsiu pirmūnas“ buvo surinkta mokyklinių prekių už daugiau nei 20 tūkst. litų, kurios išdalintos Marijampolės savivaldybėje gyvenančioms socialiai remtinoms ir daugiavaikėms šeimoms. Šiemet organizatoriai tikisi, jog prisidės dar daugiau geros valios žmonių ir padės vaikams tapti pirmūnais.

Projekto “Aš būsiu pirmūnas“ iniciatoriai:

Žygimantas Šukys: “Esu jaunas aktyvistas bei turiu daug gyvenime tikslų ir planų. Padedu organizuoti akciją “Aš būsiu Pirmūnas“ jau ne pirmi metai, kodėl? nes jaučiu pareigą padėt, tiem, kuriem reikia pagalbos.“

Šarūnas Ščerbakovas: “Jau ne vienerius metus dalyvauju įvairiose akcijose. Tai puiki galimybė, suteikianti patirties ir daug kitų dalykų, bet svarbiausia yra tai, kad kiekvienas pilietis gali padėti kitiems žmonėms ne žodžiais, o veiksmais. Tai reali nauda, o ne tušti žodžiai ne tik konkretiems žmonėms, bet ir visuomenei. Dažnai tai net nereikalauja daug laiko, prasminga, abipusiškai naudinga veikla.“

Vaida Kelerytė: “Visi turime svajonių. Vaikų svajones dažnai įgyvendina jų tėveliai… Deja, ne visi gali padėti savo mažiesiems taip, kaip norėtų. Prisijungti prie šios akcijos reiškia ne tik nupirkti vaikui mokyklinių prekių, bet ir išvysti šypseną jo veide.

“Aš būsiu pirmūnas” – tai triguba galimybė:

Man –  kad galiu keisti šiandienos situaciją,

Tau – prisidėti prie vaikų šypsenų,

Vaikams – eiti į mokyklą nebijant sulaukti patyčių, o didžiuojantis savimi.

Galimybė mums visiems šiandien prisidėti prie vaikų rytojaus. Argi nenuostabu daryti gera?

Akcija “Aš būsiu pirmūnas” jau parodė, kad jauni žmonės, kupini jaunatviško maksimalizmo gali pažadinti visuomenę veikti kartu. Iniciatyva, paraginusi paaukoti mokyklinių prekių vaikams parodė, jog visi, įdėję nors ir mažą dalelę savęs, gali nuveikti didelius darbus. Kviečiu kiekvieną pajausti atsakomybę už silpniausius ir prisidėti prie nepaprasto gerumo, kurį sukursime kartu!“

Povilas Isoda:  “Mokslo ir technologijų pažanga keičia mūsų kasdienybę, visuomenę,  tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių mes niekaip nesugebame nugalėti skurdo, socialinės atskirties. Solidarumo, užuojautos, pagalbos kitam žmogui stoka yra didžiulė. Jokios valdžios pastangos nesugebės pakeisti esamos situacijos, jei kiekvienas iš mūsų neprisiimsime atsakomybės, nesiryšime keisti susidariusią padėtį.

Kai pats neturėdamas daug daliniesi su tuo, kuriam šią akimirką reikia labiau – tai yra tikrasis solidarumas! Tik mūsų visų didžiulės pastangos gali sukurti valstybę, kurioje bus gera visiems!

Niekas nesustabdys idėjos, kuriais atėjo laikas!“

Ramūnas Burokas: “Labai dažnai tenka girdėti įvairias replikas, neva viskas ką šiuolaikinis jaunimas daro, tai tik saulėgrąžas prie laiptinių gliaudo ir močiutes gąsdina. Akcija “Aš būsiu pirmūnas“ yra dar vienas priminimas visuomenei, kad jaunimas yra solidarus, pilietiškas ir socialiai atsakingas.

Tai būdas parodyti, jog būdami vieningi esame milžininška jėga, galinti prisiimti atsakomybę už savo šalį, savo miestą ir savo bendruomenę. Galime turėti Valstybę, kuriuoje gera gyventi, kurti ateitį ir realizuoti visą savo kūrybinį potencialą. “

Karolis Podolskis: “Tik kilniu pavyzdžiu, gerumu ir viltimi galime puoselėti visuomenę neabejingą kito žmogaus problemoms.

 
Ne pirmi metai, dalyvaudami akcijoje “Aš būsiu pirmūnas“,  marijampoliečiai  įrodė, jog jie yra pasiruošę dalį savo gerovės paaukoti silpnesniesiems mūsų bendruomenės nariams.
 
Todėl jaučiu atsakomybę ir pareigą daryti tai, kad šią kilnią misiją į savo širdis įsileistų dar daugiau žmonių, nes tikiu, jog kurdami gėrį kitiems ir patys tampame laimingesni.“

Reklama
Komentarai
  1. Paula parašė:

    Istiesu labai puiki akcija, saunu, siek tiek panasu i maisto banka, bet tai tikrai butina, sekmes jums 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s