Apie Fondą

Situacija. 300 tūkstančių bedarbių, 100 tūkstančių emigrantų ir keliomis dešimtimis milijardų litų išaugusi valstybės skola. Su tokia realybe per paskutinius du metus susidūrusi mūsų šalis apie sunkmečio pabaigą dar tik svajoja, o apžvalgininkų pramintas “kietas”  ekonomikos nusileidimas dar paaštrino problemas, su kuriomis susiduria vargingiausi šalies gyventojai.

Idėja. Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pradžios stebint nuolat augančią socialinę atskirtį, negalima likti nuošalyje. Dėl skurdo ir nepritekliaus kenčiantys labiausiai pažeidžiama mūsų visuomenės dalis – vaikai, kurie ne visada turi tinkamas sąlygas mokytis. Akivaizdu, kad sąlygų vaikams mokytis sudarymas valstybei tampa didele našta, todėl šioms problemoms spręsti būtinas pilietinės visuomenės įsitraukimas.

Kodėl Fondas. 2009-ųjų vasarą saujelei entuziastų Marijampolėje kilo idėja pagelbėti sunkiai besiverčiančioms šeimoms paruošti savo vaikus Rugsėjo 1-ąjai. Į pagalbos prašymą greitai sureagavo prekybos tinklas “Maxima” ir rugpjūčio pabaigoje šio tinklo parduotuvėse Marijampolėje jaunimo organizacijų savanoriai dalino skrajutes su būtiniausių mokyklinių prekių sąrašu bei rinko paramą daiktais iš gyventojų. Per pora metų ši iniciatyva iš Marijampolės persimetė į Vilnių, Panevėžį, Lazdijus bei išaugo į tikrą socialinį sąjūdį, šiandien labiau žinomą akcijos “Aš būsiu pirmūnas!” vardu. Šios akcijos entuziastų pagrindu gimęs “Neribotų galimybių fondas” ir toliau siekia atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis kasdien susiduria sunkiai besiverčiančios šeimos, bei pagal galimybes mėgina ištiesti joms pagalbos ranką.

Asociacija “Neribotų galimybių fondas“ 2009 – 2013 metų laikotarpiu įgyvendino įvairius visuomenės pilietiškumą ir jaunimo aktyvumą skatinančius projektus.

Tai projektas “Pasilik Lietuvoje“ skatinantis domėtis jaunimo problemomis: jo metu jaunuoliai buvo supažindinami su audiovizualiniu menu, ugdomi gebėjimai dirbti su vaizdo medžiaga.

Projektas “Pažink savivaldą“,  skirtas supažindinti Marijampolės 9 – 12 klasių moksleivius, Marijampolės kolegijos studentus ir Marijampolės profesinio rengimo centro moksleivius su Marijampolės savivaldybės tarybos ir administracijos darbu, kuomet patys projekto dalyviai  šį darbą tiesiogiai stebi ir atlieka iš anksto paruoštas praktines užduotis, bei eilė kitų iniciatyvų buriančių ir skatinančių veikti kartu tiek jauną tiek pagyvenusį Lietuvos pilietį.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s