Apie Akciją „Būk pirmūnas“

Posted: rugpjūčio 4, 2014 by marijampolesjaunimas in Iniciatyvos

logo

  1. 300 tūkstančių bedarbių, 100 tūkstančių emigrantų ir keliomis dešimtimis milijardų litų išaugusi valstybės skola. Su tokia realybe per pastaruosius metus susidūrė mūsų šalis. Visa tai dar labiau paaštrino problemas, su kuriomis susiduria vargingiausi šalies gyventojai.

Idėja. Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo pradžios stebint nuolat augančią socialinę atskirtį, negalima likti nuošalyje. Dėl skurdo ir nepritekliaus kenčiantys labiausiai pažeidžiama mūsų visuomenės dalis – vaikai, kurie ne visada turi tinkamas sąlygas mokytis. Socialinių reikalų departamento duomenimis, Marijampolėje praėjusiais metais išmokų socialinėms pašalpoms reikėjo 364 šeimoms, o šiemet besikreipusių jau yra 558, moksleivio reikmenimis pernai prašė 751 šeima, o šiemet vien per vasaros mėnesius prašymus pateikė 420 šei­mų. Akivaizdu, kad sąlygų vaikams mokytis sudarymas valstybei tampa didele našta, todėl šioms problemoms spręsti būtinas pilietinės visuomenės įsitraukimas.

Kodėl Fondas? 2009-ųjų vasarą saujelei entuziastų Marijampolėje kilo idėja pagelbėti sunkiai besiverčiančioms šeimoms paruošti savo vaikus Rugsėjo 1-ąjai. Į pagalbos prašymą greitai sureagavo prekybos tinklas „Maxima“ ir rugpjūčio pabaigoje šio tinklo parduotuvėse Marijampolėje jaunimo organizacijų savanoriai dalino skrajutes su būtiniausių mokyklinių prekių sąrašu bei rinko paramą daiktais iš gyventojų. Per pora metų ši iniciatyva iš Marijampolės persimetė į Vilnių, Panevėžį, Lazdijus bei išaugo į tikrą socialinį sąjūdį, šiandien labiau žinomą akcijos „Būk pirmūnas!“ vardu. Šios akcijos entuziastų pagrindu gimęs „Neribotų galimybių fondas“ ir toliau siekia atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis kasdien susiduria sunkiai besiverčiančios šeimos, bei pagal galimybes mėgina ištiesti joms pagalbos ranką.

2013 m. socialinė akcija „Būk pirmūnas“ išsiplėtė ir vyko 21 Lietuvos miestuose. Jos metu buvo surinkta prekių beveik už 50 tūkst. litų. Socialinė akcija „Būk pirmūnas“ parodė kilnumą, rūpinimąsi ateitimi, parodė tikrąjį lietuvišką dosnumą, atvirumą ir jautrumą, siekiant pagelbėti kitiems – tuo įsitikinęs Prezidentas Valdas Adamkus. Jo Ekscelencija tapo šeštus metus Lietuvoje organizuojamos socialinės akcijos „Būk pirmūnas“ globėju.

Daugiausia skurstančių šeimų vaikams padovanota sąsiuvinių bei rašiklių, ne maža dalis aukojusių dovanojo įvairias piešimo priemones, kuprines ir pan.

Daugiau informacijos:

Artūras Visockis

8 638 82978

http://www.neribotosgalimybes.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s